Alarm redukcją zagrożenia włamaniem


Nikt nie lubi, kiedy ktoś nieupoważniony szwenda się mu po posesji, domu czy mieszkaniu. Co może wydawać się śmiesznie paradoksalne, lecz wcale takim nie jest, nie lubią tego także sami przestępcy. Przy tym alarmy nie tylko muszą informować właściciela o nieupoważnionym najściu, ale spełniać powinny także funkcję prewencyjną, czytaj: odstraszającą.
Nie od dziś wiadomo, że okazja czyni złodzieja. I jest to fakt. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że przedstawiani na ekranach telewizorów i kin inteligentni przestępcy na świecie są i owszem, ale jest ich prawdziwa garstka, podczas gdy tych „niewykwalifikowanych” amatorów cudzej własności jest bez liku i to oni stanowią gros zagrożenia, a poza tym często zdarzają się im akty bezmyślnego wandalizmu.
Zdarzają się sytuacje, gdy złodziejaszek wchodzi do domu, gdzie nie istnieją systemy alarmowe Poznań i nie znajdując tego, po co przyszedł, niszczy ze złości wszystko, na co tylko spojrzy, a akty te są w wielu sytuacjach znacznie bardziej kosztowne dla właścicieli od tego, co złodziej uzyskałby kradzieżą. Może to stąd fascynacja zwykłych ludzi ekranowymi postaciami włamywaczy profesjonalistów, gdyż w prawdziwym życiu spotykana jest zazwyczaj złodziejska hołota. Kompletnie nieznająca się na tym, co robi i szkodliwa z każdego punktu widzenia.
Taki zaś złodziej, na dźwięk alarmowej syreny do naszego domu nie wejdzie.