Jak szczotkować skórę na sucho i dlaczego warto?


Nie lubisz marnować czasu na te wszystkie „cudowne” zabiegi pielęgnacyjne, ale mimo tego chciałabyś od czasu do czasu zrobić dla swojego ciała coś dobrego? Wybór jest prosty. Jeżeli na dodatkową pielęgnację skóry i zabiegi upiększające jesteś w stanie przeznaczyć każdego dnia przynajmniej te pięć minut, zdecyduj się na szczotkowanie skóry na sucho i zacznij przeprowadzać ten prosty zabieg codziennie, aż wejdzie ci to w nawyk i przestanie być jakimkolwiek problemem, a stanie się wręcz przyjemnością i cudownie odprężającą chwilą, którą poświęcasz wyłącznie samej sobie. Szczotkowanie na sucho jest typowo domowym zabiegiem.

Przeprowadzasz go sama, a jedyne, czego do tego potrzebujesz, to po prostu jakaś porządna szczotka wypełniona naturalnym włosiem. Mogłoby się wydawać, że tego rodzaju zabiegi będą działać wyłącznie od zewnątrz, ale akurat ze szczotkowaniem jest nieco inaczej. To zabieg dogłębnie wpływający na stan skóry. Pielęgnujący ją i typowo od zewnątrz, i również od wewnątrz. Szczotkowanie jest swego rodzaju odmianą peelingu. Wykonując je, bardzo szybko zaczynasz pozbywać się martwego naskórka. Robisz to na bieżąco, dzięki czemu nie doprowadzasz do momentu, w którym zdążyłby się on nawarstwić na twoim ciele. Możesz totalnie zrezygnować z korzystania z tradycyjnych peelingów. Nawet bardziej specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne przestają ci być aż tak bardzo potrzebne. Od czasu, gdy zaczniesz codziennie przeprowadzać szczotkowanie skóry na sucho, nie będziesz ich już do niczego potrzebować. Twoja skóra z dnia na dzień będzie stawać się coraz gładsza.

Ponadto poprzez regularne złuszczanie naskórka i wspomaganie krążenia krwi zdołasz pozbyć się wszelkich problemów z wrastającymi włoskami. Depilacja przestanie być zabiegiem problematycznym. Nawet jednorazowe maszynki nie będą już robić ci krzywdy. Pamiętaj tylko, by takie szczotkowanie na sucho przeprowadzać we właściwy i jasno określony sposób, zawsze kierując się podczas masażu w stronę serca. Wykonuj przy tym okrężne ruchy, aby jak najlepiej pobudzić skórę. Jeżeli jednak twoja skóra jest mocno sucha lub podrażniona, ogranicz się do wykonywania dwóch takich zabiegów w tygodniu.

Peelingi medyczne: https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/peelingi-medyczne/