Stomatolog na NFZ.


Leczenie stomatologiczne na NFZ to leczenie, które ma jedną zaletę – jest bezpłatne. Czy warto decydować się na takie leczenie? Jakie są jego wady, jakie zalety? Czy łatwo znaleźć dentystę leczącego na NFZ?

Leczenie zębów, którego koszt pokrywa NFZ to dobry wybór. W każdym mieście można znaleźć co najmniej kilku dentystów leczących na NFZ, jednak z reguły kolejki do nich są dość spore, więc jeśli ktoś liczy na przyjęcie natychmiast, raczej powinien sobie poszukać gabinetu, gdzie dentysta leczy prywatnie. Warto też pamiętać, że hasło „bezpłatne leczenie” nie jest oczywiste. Na NFZ za darmo leczy się tylko określone schorzenia, co więcej, niektóre rodzaje leczenia przysługują tylko raz na jakiś czas. Przy plombowaniu zębów, dentysta użyje tanich plomb bo tylko za takie zwraca NFZ. Dentysta Warszawa Bemowo. Oczywiście można wybrać opcję z dopłatą, wtedy to co możliwe, będzie finansowane przez NFZ, resztę dopłaca pacjent. Z reguły też, w gabinetach leczących na NFZ nie ma super nowoczesnego wyposażenia. Trzeba mieć tego świadomość.

Decydując się na leczenia na NFZ można sporo zaoszczędzić, jednak nie można zapominać, że jest to leczenie z wieloma ograniczeniami.